Trg golobarskih žrtev 8
5230 Bovec
Sinoči je bila pod lipo pri Kulturnem domu Bovec tradicionalna prireditev »POD LIPO«, ki jo je tudi letos pripravilo KUD GOLOBAR, v spomin na 25. junij 1991, ko je Slovenija formalno postala neodvisna. Na ta dan sta bili sprejeti Deklaracija o neodvisnosti Slovenije in Temeljna ustavna listina o samostojnosti in neodvisnosti Slovenije, sicer slavnostno razglašeni naslednji dan, 26. junija. Dva dni kasneje, 27. junija, se je z napadom JLA na Slovenijo začela slovenska osamosvojitvena vojna, v kateri je Slovenija obranila neodvisnost. Prav pod lipo pred KD Bovec so se zbrali pevci MPZ GOLOBAR in s pesmijo pospremili razglasitev neodvisnosti Slovenije. Od takrat naprej, letos torej že petintridesetič, saj Slovenija obeležuje 35 let neodvisnosti, je na predvečer praznika, dneva državnosti, vsako leto organiziran kulturni večer s petjem domoljubnih pesmi. Vsako leto so se prireditve udeleževali tudi vsi dosedanji župani Občine Bovec, zadnjih 12 let je to župan Valter Mlekuž. Sinoči ga je spremljal tudi direktor Uprave Občine Bovec Sejad Jušić. Kulturni program so v celoto stkali MPZ Golobar pod vodstvom zborovodje Rada Uršiča, ki je zbrane v prireditev vpeljal s slovensko himno, pevski zborček OŠ Bovec pod mentorstvom Andreje Šulin in Daše Mlakar Komac ter Peter Della Bianca in Niki Germovšek.